-19%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-132 S Digital Solo
SKU: 80005261
Rs. 29,700
Rs. 36,800
Save 19%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-132 S
Type: Microwave
Control Panel Type: Digital
Capacity: 32 Liters
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-132 S |
| Type | Microwave |
| Control Panel Type | Digital |
| Capacity | 32 Liters |
| Rating Power (MWO) | 900W |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Display | Digital Solo with Attractive LED Display |
| Microwave Power Level | 05 |
| Speed Defrost | Yes |
| No. of Built-in-Recipes | 06 |
Dawlance Microwave Oven DW-132 S Digital Solo Specifications:
-
Brand: Dawlance
-
Model: DW-132 S
-
Type: Microwave
-
Control Panel Type: Digital
-
Capacity: 32 Liters
-
Rating Power (MWO): 900W
-
Voltage: 220-240V
-
Frequency: 50-60 Hz
-
Display: Digital Solo with Attractive LED Display
-
Microwave Power Level: 05
-
Speed Defrost: Yes
- No. of Built-in-Recipes: 06
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sold Out
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-560 INV
Rs 52,500
Rs 67,000
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Rs. 29,700
Rs. 36,800