-17%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-142 HZP
SKU: 80003188
Rs. 41,500
Rs. 50,300
Save 17%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-142 HZP
Type: Microwave with Grill
Grill Function: Yes
Control Panel Type: Digital
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-142 HZP |
| Type | Microwave with Grill |
| Grill Function | Yes |
| Control Panel Type | Digital |
| Capacity | 42 Liters |
| Rating Power (MWO) | 900 W |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Display | Attractive LED Display |
| Insect Repellent | Yes |
Dawlance Microwave Oven DW-142 HZP Specifications:
-
Brand: Dawlance
-
Model: DW-142 HZP
-
Type: Microwave with Grill
-
Grill Function: Yes
-
Control Panel Type: Digital
-
Capacity: 42 Liters
-
Rating Power (MWO): 900 W
-
Voltage: 220-240 V
-
Frequency: 50-60 Hz
-
Display: Attractive LED Display
- Insect Repellent: Yes
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sale
Haier
Haier Microwave Oven HGL-30100
Rs 44,000
Rs 46,900
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Recently Viewed
Rs. 41,500
Rs. 50,300