-20%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-162HZP
SKU: 80003404
Rs. 42,900
Rs. 53,800
Save 20%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-162HZP
Type: Microwave
Power Consumption: 1200W
Voltage: 220-240V
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-162HZP |
| Type | Microwave |
| Power Consumption | 1200W |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Capacity | 62L |
| Product Color | Silver |
| Control Panel Color | Silver |
| Control Panel Type | Digital |
| Installation Type | Free Standing |
| Width | 62cm |
| Depth | 49.8cm |
| Height | 34.6cm |
| Weight | 22kg |
Dawlance Microwave Oven DW-162HZP Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DW-162HZP
- Type: Microwave
-
Power Consumption: 1200W
- Voltage: 220-240V
- Frequency: 50-60Hz
- Capacity: 62L
- Product Color: Silver
- Control Panel Color: Silver
- Control Panel Type: Digital
- Installation Type: Free Standing
- Width: 62cm
- Depth: 49.8cm
- Height: 34.6cm
- Weight: 22kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sale
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-136 G
Rs 34,500
Rs 40,600
Free Delivery
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Rs. 42,900
Rs. 53,800