-19%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-220 S Solo
SKU: 80006176
Rs. 16,300
Rs. 20,200
Save 19%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-220 S
Type: Microwave
Control Panel Type: Solo Manual
Capacity: 20 liters
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-220 S |
| Type | Microwave |
| Control Panel Type | Solo Manual |
| Capacity | 20 liters |
| Rating Power (MWO) | 700 W |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Timer | Up to 30 mins |
| Power Setting | 6 Power Level Settings |
Dawlance Microwave Oven DW-220 S Solo Specifications:
-
Brand: Dawlance
-
Model: DW-220 S
-
Type: Microwave
-
Control Panel Type: Solo Manual
-
Capacity: 20 liters
-
Rating Power (MWO): 700 W
-
Voltage: 220-240 V
-
Frequency: 50-60 Hz
-
Timer: Up to 30 mins
- Power Setting: 6 Power Level Settings
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sold Out
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-560 INV
Rs 52,500
Rs 67,000
Sale
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-136 G
Rs 34,500
Rs 40,600
Free Delivery
Recently Viewed
Sale
Dawlance
Dawlance Deep Freezer DF-400P (Inverter)
Rs 85,000
Rs 91,800
Sale
Westpoint
WestPoint Hot Plate WF-262
Rs 11,500
Rs 14,700
Sale
Gree
Gree Split AC Inverter 2.0 Ton 24PITH17W
Rs 244,900
Rs 257,800
Sale
Anex
ANEX Hand Mixer (AG-822)
Rs 10,500
Rs 11,300
Sold Out
TCL
TCL LED 65" 65P6K (4K UHD)
Rs 178,500
Rs 202,000
Sold Out
Samsung
Samsung Refrigerator Side By Side RS80T5190SL (IN)
Rs 550,000
Rs 579,000
Rs. 16,300
Rs. 20,200