-23%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-297 GSS
SKU: 80002778
Rs. 20,500
Rs. 26,700
Save 23%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-297 GSS
Type: Microwave with Grill
Grill Function: Yes
Power Consumption: 700W
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-297 GSS |
| Type | Microwave with Grill |
| Grill Function | Yes |
| Power Consumption | 700W |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Capacity | 20L |
| Product Color | Black |
| Control Panel Color | Black |
| Control Panel Type | Digital |
| Installation Type | Free Standing |
| Width | 44cm |
| Depth | 33.2cm |
| Height | 25.9cm |
| Weight | 11.89kg |
Dawlance Microwave Oven DW-297 GSS Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DW-297 GSS
- Type: Microwave with Grill
- Grill Function: Yes
- Power Consumption: 700W
- Voltage: 220-240V
- Frequency: 50-60Hz
- Capacity: 20L
- Product Color: Black
- Control Panel Color: Black
- Control Panel Type: Digital
- Installation Type: Free Standing
- Width: 44cm
- Depth: 33.2cm
- Height: 25.9cm
- Weight: 11.89kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sale
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-136 G
Rs 34,500
Rs 40,600
Free Delivery
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Recently Viewed
Rs. 20,500
Rs. 26,700