-16%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-550-AF Air Fryer Black
SKU: 80005364
Rs. 45,900
Rs. 54,900
Save 16%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-550-AF
Type: Combination Microwave Oven
Control Panel Type: Digital
Capacity: 30 Liters
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-550-AF |
| Type | Combination Microwave Oven |
| Control Panel Type | Digital |
| Capacity | 30 Liters |
| Rating Power (MWO) | 900 W |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Convection | 2500 W |
| Air Frying Technology | For Health Conscious People |
| Quick Start | Yes |
| Grilling Technology | Yes |
| Child Lock | Yes |
Dawlance Microwave Oven DW-550-AF Air Fryer Black Specifications:
-
Brand: Dawlance
-
Model: DW-550-AF
-
Type: Combination Microwave Oven
-
Control Panel Type: Digital
-
Capacity: 30 Liters
-
Rating Power (MWO): 900 W
-
Voltage: 220-240 V
-
Frequency: 50-60 Hz
-
Convection: 2500 W
-
Air Frying Technology: For Health Conscious People
-
Quick Start: Yes
-
Grilling Technology: Yes
- Child Lock: Yes
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Sale
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-136 G
Rs 34,500
Rs 40,600
Free Delivery
Recently Viewed
Sold Out
Kenwood
Kenwood Ref Krf-Inverter 24457/320-L (VCM) Pearl Blue
Rs 93,000
Rs 106,900
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9169 WB Avante + Sapphire Purple (GD INV)
Rs 90,000
Rs 95,800
Sold Out
Kenwood
Kenwood Refrigerator Krf-Invertech-24457/320-L (GD) MRG
Rs 104,000
Rs 118,800
Sale
Haier
Haier Refrigerator HRF-246 EPR-01 Red Glass Door
Rs 70,000
Rs 79,000
Rs. 45,900
Rs. 54,900