-22%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-560 INV
SKU: 80009054
Rs. 52,500
Rs. 67,000
Save 22%
COD Available
Out of Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-560 INV
Type: Combination Microwave Oven
Voltage: 220-240V
Frequency: 50-60Hz
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-560 INV |
| Type | Combination Microwave Oven |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Capacity | 28L |
| Product Color | Black |
| Installation Type | Free Standing |
| Width | 51.3cm |
| Depth | 48.4cm |
| Height | 30.7cm |
| Weight | 13.95kg |
Dawlance Microwave Oven DW-560 INV Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DW-560 INV
- Type: Combination Microwave Oven
- Voltage: 220-240V
- Frequency: 50-60Hz
- Capacity: 28L
- Product Color: Black
- Installation Type: Free Standing
- Width: 51.3cm
- Depth: 48.4cm
- Height: 30.7cm
- Weight: 13.95kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Sale
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-136 G
Rs 34,500
Rs 40,600
Free Delivery
Rs. 52,500
Rs. 67,000