-7%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance No Frost Ref DTM-7650 GD (Inverter IOT)
SKU: 80010229
Rs. 195,000
Rs. 209,800
Save 7%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DTM-7650 GD
Inverter Technology: Yes
Cooling Technology: No Frost
Connectivity: WiFi+BLE
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DTM-7650 GD |
| Inverter Technology | Yes |
| Cooling Technology | No Frost |
| Connectivity | WiFi+BLE |
| Cooling Type | Full No Frost |
| Door Open Alarm | Yes |
| Product Color | Black GD |
| Touch Display | Yes |
| Display Type | 7 Segment Touch |
| External Handle | Assembled |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Flush Handle |
| Type of Shelf | Glass |
| Power Cool Fan | Yes |
| Door LED Light-Freezer | LED on Side Walls |
| Freezer Light | Yes |
| Total Shelves | 2 |
| Refrigerator Door Pockets | 3 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Number of Crisper | 2 |
| Ice Tray | Ice Tray |
| Egg Tray | 2 |
| Energy Class | A++ |
| Climate Class | SN-T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 77.6 cm |
| Depth (cm) | 65.5 cm |
| Height (cm) | 183 cm |
| Weight (Kg) | 78 kg |
Dawlance No Frost Ref DTM-7650 GD (Inverter IOT) Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DTM-7650 GD
-
Inverter Technology: Yes
-
Cooling Technology: No Frost
-
Connectivity: WiFi+BLE
-
Cooling Type: Full No Frost
-
Door Open Alarm: Yes
-
Product Color: Black GD
-
Touch Display: Yes
-
Display Type: 7 Segment Touch
-
External Handle: Assembled
-
Freezer Position: Top
-
Handle Material: Plastic
- Type of Handle: Flush Handle
-
Type of Shelf: Glass
-
Power Cool Fan: Yes
-
Door LED Light-Freezer: LED on Side Walls
-
Freezer Light: Yes
-
Total Shelves: 2
-
Refrigerator Door Pockets: 3
-
Freezer Door Pockets: 2
-
Number of Crisper: 2
-
Ice Tray: Ice Tray
-
Egg Tray: 2
-
Energy Class: A++
-
Climate Class: SN-T
-
Voltage (V): 230
-
Width (cm): 77.6 cm
-
Depth (cm): 65.5 cm
-
Height (cm): 183 cm
- Weight (Kg): 78 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
4.5 (2)
Rs 104,000
Rs 105,000
Featured
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
5.0 (1)
Rs 97,000
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Rs 60,000
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
Rs 104,000
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Rs 86,000
Sale
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Rs 112,000
Rs 127,800
Recently Viewed
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9193 LF Chrome Pro Hairline Silver
Rs 105,000
Rs 112,800
Sale
Samsung
Samsung AC 2.0 Ton Split Inverter AR24ASFZGWKY
Rs 295,000
Rs 368,500
Sale
Haier
Haier Split AC Inverter 1.5 Ton HSU-19HFAB White
Rs 153,000
Rs 166,900
Sale
Haier
Haier Split AC Inverter 1.5 Ton HSU-20HFTEX DG
Rs 175,000
Rs 190,600
Rs. 195,000
Rs. 209,800