-7%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance No Frost Ref DTM-7650 (Inverter INOX)
SKU: 80010265
Rs. 185,000
Rs. 199,000
Save 7%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DTM-7650 (Inverter INOX)
Cooling Technology: No Frost
Cooling Type: Full No Frost
Door Open Alarm: Yes
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DTM-7650 (Inverter INOX) |
| Cooling Technology | No Frost |
| Cooling Type | Full No Frost |
| Door Open Alarm | Yes |
| Product Color | Inox |
| Touch Display | Yes |
| Display Type | 7 Segment Touch |
| External Handle | Assembled |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Flush Handle |
| Type of Shelf | Glass |
| Power Cool Fan | Yes |
| Door LED Light-Freezer | LED on Side Walls |
| Freezer Light | Yes |
| Total Shelves | 2 |
| Refrigerator Door Pockets | 3 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Number of Crisper | 2 |
| Ice Tray | Ice Tray |
| Egg Tray | 2 |
| Energy Class | A++ |
| Climate Class | SN-T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 75.6 cm |
| Depth (cm) | 66.7 cm |
| Height (cm) | 183 cm |
| Weight (Kg) | 68 kg |
Dawlance No Frost Ref DTM-7650 (Inverter INOX) Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DTM-7650 (Inverter INOX)
-
Cooling Technology: No Frost
-
Cooling Type: Full No Frost
-
Door Open Alarm: Yes
-
Product Color: Inox
-
Touch Display: Yes
-
Display Type: 7 Segment Touch
-
External Handle: Assembled
-
Freezer Position: Top
-
Handle Material: Plastic
-
Type of Handle: Flush Handle
-
Type of Shelf: Glass
-
Power Cool Fan: Yes
-
Door LED Light-Freezer: LED on Side Walls
-
Freezer Light: Yes
-
Total Shelves: 2
-
Refrigerator Door Pockets: 3
-
Freezer Door Pockets: 2
-
Number of Crisper: 2
-
Ice Tray: Ice Tray
-
Egg Tray: 2
-
Energy Class: A++
-
Climate Class: SN-T
-
Voltage (V): 230
-
Width (cm): 75.6 cm
-
Depth (cm): 66.7 cm
-
Height (cm): 183 cm
- Weight (Kg): 68 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
4.5 (2)
Rs 104,000
Rs 105,000
Featured
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
5.0 (1)
Rs 97,000
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Rs 60,000
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
Rs 104,000
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Rs 86,000
Sale
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Rs 112,000
Rs 127,800
Rs. 185,000
Rs. 199,000