-7%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance REF 9173 Acce Coral Red (GD)
SKU: 80010252
Rs. 88,000
Rs. 94,300
Save 7%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Inverter Technology: Non-Inverter
LVS Technology: Yes
Hybrid Cooling: Yes
Cooling Technology: Direct Cool
Product Color: Black
| General | |
| Inverter Technology | Non-Inverter |
| LVS Technology | Yes |
| Hybrid Cooling | Yes |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Black |
| Door Color | Coral Red |
| Freezer Type | Top |
| Control Type | Yes |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Hidden Handle |
| Type of Shelf | Glass |
| Door LED Light-Freezer | LED |
| Total Shelves | 5 |
| Refrigerator Door Pockets | 6 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Number of Crisper | 1 |
| Egg Tray | 1 |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Energy Class | A+ |
| Climate Class | T |
| Width | 62 cm (24.41 in) |
| Depth | 60.2 cm (23.70 in) |
| Height | 153 cm (60.24 in) |
- Inverter Technology: Non-Inverter
- LVS Technology: Yes
- Hybrid Cooling: Yes
- Cooling Technology: Direct Cool
- Product Color: Black
- Door Color: Coral Red
- Freezer Type: Top
- Control Type: Yes
- Handle Material: Plastic
- Type of Handle: Hidden Handle
- Type of Shelf: Glass
- Door LED Light-Freezer: LED
- Total Shelves: 5
- Refrigerator Door Pockets: 6
- Freezer Door Pockets: 2
- Number of Crisper: 1
- Egg Tray: 1
- Voltage: 230 V
- Frequency: 50-60 Hz
- Energy Class: A+
- Climate Class: T
- Width: 62 cm (24.41 in)
- Depth: 60.2 cm (23.70 in)
- Height: 153 cm (60.24 in)
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
4.5 (2)
Rs 104,000
Rs 105,000
Featured
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
5.0 (1)
Rs 97,000
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Rs 60,000
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
Rs 104,000
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Rs 86,000
Sale
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Rs 112,000
Rs 127,800
Recently Viewed
Rs. 88,000
Rs. 94,300