-7%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Refrigerator 9178 LF E-Chrome Hairline Golden
SKU: 80009942
Rs. 85,000
Rs. 91,800
Save 7%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: 9178 LF
Cooling Technology: Direct Cool
Product Color: Hairline Golden
Touch Display: Yes
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | 9178 LF |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Hairline Golden |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Asian Flush Handle (Chrome) |
| Door Lock | Yes |
| Type of Shelf | Wire |
| Door LED Light-Freezer | LED |
| Total Shelves | 4 |
| Refrigerator Door Pockets | 4 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Ice Tray | Icebox (12 pcs) |
| Egg Tray | 2 |
| Energy Class | A |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 60 cm |
| Depth (cm) | 60.7 cm |
| Height (cm) | 163 cm |
| Weight (Kg) | 52 kg |
Dawlance Refrigerator 9178 LF E-Chrome Hairline Golden Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: 9178 LF
- Cooling Technology: Direct Cool
- Product Color: Hairline Golden
- Touch Display: Yes
- Freezer Position: Top
- Handle Material: Plastic
- Type of Handle: Asian Flush Handle (Chrome)
- Door Lock: Yes
- Type of Shelf: Wire
- Door LED Light-Freezer: LED
- Total Shelves: 4
- Refrigerator Door Pockets: 4
- Freezer Door Pockets: 2
- Ice Tray: Icebox (12 pcs)
- Egg Tray: 2
- Energy Class: A
- Climate Class: T
- Voltage (V): 230
- Width (cm): 60 cm
- Depth (cm): 60.7 cm
- Height (cm): 163 cm
- Weight (Kg): 52 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
4.5 (2)
Rs 104,000
Rs 105,000
Featured
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
5.0 (1)
Rs 97,000
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Rs 60,000
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
Rs 104,000
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Rs 86,000
Sale
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Rs 112,000
Rs 127,800
Recently Viewed
Sale
Super Asia
Super Asia Microwave Oven SM-126W
Rs 17,500
Rs 18,500
Sale
Anex
Anex Air Fryer (AG-2024 Digital)
Rs 33,110
Rs 38,700
Sale
Anex
ANEX Juicer Blender Grinder 4 IN 1 189
Rs 17,190
Rs 20,200
Sale
Anex
Anex Air Fryer (AG-2025 Digital)
Rs 33,110
Rs 38,700
Sale
Kenwood
Kenwood Hand Mixer HMP-20WH
Rs 9,500
Rs 11,100
Sale
Haier
Haier LED TV 55 Inch 55S900UX
Rs 184,900
Rs 228,400
Rs. 85,000
Rs. 91,800