-7%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Refrigerator 9191 WB Avante Diamond Purple (GD)
SKU: 80009870
Rs. 101,500
Rs. 108,800
Save 7%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: 9191 WB
Inverter Technology: Yes
Cooling Technology: Direct Cool
Product Color: Diamond Purple
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | 9191 WB |
| Inverter Technology | Yes |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Diamond Purple |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Hidden Handle |
| Type of Shelf | Glass |
| Power Cool Fan | Yes |
| Door LED Light-Freezer | LED |
| Total Shelves | 5 |
| Refrigerator Door Pockets | 6 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Ice Tray | Icebox (12 pcs) |
| Egg Tray | 2 |
| Energy Class | A++ |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 68 cm |
| Depth (cm) | 64.5 cm |
| Height (cm) | 163 cm |
| Weight (Kg) | 64 kg |
Dawlance Refrigerator 9191 WB Avante Diamond Purple (GD) Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: 9191 WB
- Inverter Technology: Yes
- Cooling Technology: Direct Cool
- Product Color: Diamond Purple
- Touch Display: Yes
- Freezer Position: Top
- Handle Material: Plastic
- Type of Handle: Hidden Handle
- Type of Shelf: Glass
- Power Cool Fan: Yes
- Door LED Light-Freezer: LED
- Total Shelves: 5
- Refrigerator Door Pockets: 6
- Freezer Door Pockets: 2
- Ice Tray: Icebox (12 pcs)
- Egg Tray: 2
- Energy Class: A++
- Climate Class: T
- Voltage (V): 230
- Width (cm): 68 cm
- Depth (cm): 64.5 cm
- Height (cm): 163 cm
- Weight (Kg): 64 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
4.5 (2)
Rs 104,000
Rs 105,000
Featured
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
5.0 (1)
Rs 97,000
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Rs 60,000
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
Rs 104,000
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Rs 86,000
Sale
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Rs 112,000
Rs 127,800
Recently Viewed
Sale
Haier
Haier Inverter Refrigerator HRF-398 IFGA (Green)
Rs 108,000
Rs 122,200
Sold Out
Kenwood
Kenwood Ref Krf-25557/400-L (VCM) SHL New Clasic Plus
Rs 94,000
Rs 107,800
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9173 WB Avante + Sapphire Purple
Rs 98,000
Rs 102,800
Sold Out
Kenwood
Kenwood Split AC Inverter 1.0 Ton KES-1275S 60% (E-Oasis)
Rs 120,000
Rs 143,200
Sold Out
Kenwood
Kenwood Refrigerator Krf-Invertech-24457/320-L (GD) Mirror
Rs 104,000
Rs 118,800
Sale
Haier
Haier Refrigerator HRF-346 EPB (Black Glass Door)
Rs 88,000
Rs 97,900
Rs. 101,500
Rs. 108,800