-6%
Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Red (GD INV) IOT WIFI
| General | |
| Brand | Β Β Dawlance |
| Model | Β Β 91999 Avante |
| Inverter Technology | Β Β Yes |
| Nature Lock Technology | Β Β Yes |
| Vitamin Fresh Technology | Β Β Yes |
| Cooling Technology | Β Direct Cooling |
| Product Color | Β Β Silky Red (PK) |
| Touch Display | Β Yes |
| Freezer Position | Β Β Top |
| Handle Material | Β Β Plastic |
| Type of Shelf | Β Β Glass |
| Power Cool Fan | Β Β Yes |
| Door LED Light-Freezer | Β Β LED on Left Wall |
| Energy Class | Β Β A++ |
| Climate Class | Β Β T |
| Voltage | Β Β 230V |
| Width | Β Β 77.6cm |
| Depth | Β Β 66.4cm |
| Height | Β Β 177cm |
| Weight | Β Β 74kg |
Discover the ultimate cooling companion for your home - the Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Red (GD INV) IOT WIFI. This smart Refrigerator/Fridge from Dawlance combines cutting-edge technology with a sleek and stylish design.Β
The vibrant Silky Red colour adds elegance to your kitchen while the INV compressor ensures energy efficiency, saving you money on electricity bills. With IOT WIFI connectivity, you can conveniently control and monitor your fridge from anywhere using your smartphone.Β
Its spacious interior offers ample storage for all your groceries and perishables, keeping them fresh for longer. Elevate your kitchen experience with the Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Red (GD INV) IOT WIFI and enjoy a seamless blend of functionality and style.
Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Red (GD INV) IOT WIFI Specifications:
- Brand:Β Β Dawlance
- Model:Β Β 91999 Avante
- Inverter Technology:Β Β Yes
- Nature Lock Technology:Β Β Yes
- Vitamin Fresh Technology:Β Β Yes
- Cooling Technology:Β Direct Cooling
- Product Color:Β Β Silky Red (PK)
- Touch Display:Β Yes
- Freezer Position:Β Β Top
- Handle Material:Β Β Plastic
- Type of Shelf:Β Β Glass
- Power Cool Fan:Β Β Yes
- Door LED Light-Freezer:Β Β LED on Left Wall
- Energy Class:Β Β A++
- Climate Class:Β Β T
- Voltage:Β Β 230V
- Width:Β Β 77.6cm
- Depth:Β Β 66.4cm
- Height:Β Β 177cm
- Weight:Β Β 74kg
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Recently Viewed
Gree
Gree Split AC Inverter 1.5 Ton GS-18AITH23S-T3 (WIFI)
TCL
TCL Air Conditioner 1.5 Ton Split Inverter TAC-18HEG-G
Haier
Haier Smart Inverter Refrigerator HRF-316 IPGA (Green)
Kenwood
Kenwood Split AC Inverter 1.0 Ton KES-1273S 60% (E-Serena)
Anex
ANEX Air Fryer AG-2020 Black 1700W
Kenwood