-27%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Sandwich Maker DWSM-2971 B
SKU: 80010231
Rs. 7,900
Rs. 10,800
Save 27%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DWSM-2971 B
Voltage (V): 220-240
Frequency (Hz): 50
Power (W): 750 W
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DWSM-2971 B |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency (Hz) | 50 |
| Power (W) | 750 W |
| Color | Black |
| Cooking Surface | Nonstick, Burn Proof Plate |
| Width (cm) | 1 cm |
| Depth (cm) | 1 cm |
| Height (cm) | 1 cm |
| Weight (Kg) | 1 kg |
Dawlance Sandwich Maker DWSM-2971 B Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DWSM-2971 B
-
Voltage (V): 220-240
-
Frequency (Hz): 50
-
Power (W): 750 W
-
Color: Black
-
Cooking Surface: Nonstick, Burn Proof Plate
-
Width (cm): 1 cm
-
Depth (cm): 1 cm
-
Height (cm): 1 cm
- Weight (Kg): 1 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Anex
ANEX Sandwich Maker AG-1035
Rs 5,880
Rs 6,800
Sale
Anex
ANEX Sandwich Maker 1039
Rs 10,050
Rs 11,700
Sale
Homage
Homage Sandwich Maker (HSM-702C0)
Rs 8,963
Rs 11,200
Sale
Anex
ANEX Sandwich Maker AG-1037C
Rs 5,970
Rs 6,900
Sale
Westpoint
Westpoint Sandwich Maker WF-6686
Rs 7,900
Rs 10,500
Sale
Kenwood
Kenwood Sandwich Maker SMP-50
Rs 12,900
Rs 17,400
Recently Viewed
Rs. 7,900
Rs. 10,800