-30%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Steam Iron DWSI-3122 Pro
SKU: 80009161
Rs. 8,900
Rs. 12,700
Save 30%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DWSI-3122 Pro
Anti Drip: Yes
Vertical Ironing: Yes
Auto Switch Off: Yes
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DWSI-3122 Pro |
| Anti Drip | Yes |
| Vertical Ironing | Yes |
| Auto Switch Off | Yes |
| Continuous Steam | 25 g/min |
| Soleplate | Ceramic |
| Power | 2200 W |
| Setting of Steam & Temperature | Manual |
| Voltage (V) | 220-240 |
| Frequency (Hz) | 50-60 |
| Width (cm) | 14.3 cm |
| Depth (cm) | 12.6 cm |
| Height (cm) | 28.4 cm |
| Weight (Kg) | 1.9 kg |
Dawlance Steam Iron DWSI-3122 Pro Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DWSI-3122 Pro
-
Anti Drip: Yes
-
Vertical Ironing: Yes
-
Auto Switch Off: Yes
-
Continuous Steam: 25 g/min
-
Soleplate: Ceramic
-
Power: 2200 W
-
Setting of Steam & Temperature: Manual
-
Voltage (V): 220-240
-
Frequency (Hz): 50-60
-
Width (cm): 14.3 cm
-
Depth (cm): 12.6 cm
-
Height (cm): 28.4 cm
- Weight (Kg): 1.9 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Samsung
Samsung DI-9183 Dry Iron
Rs 3,500
Rs 4,200
Sold Out
Anex
ANEX Dry Iron (Heavy) Grey Gold 1079B
Rs 0
Sale
Dawlance
Dawlance Dry Iron DWDI-1020 White
Rs 6,900
Rs 9,000
Sale
Dawlance
Dawlance Dry Iron DWDI-1020 Black
Rs 6,300
Rs 9,000
Sale
Kenwood
Kenwood Garment Steamer GSP-65 Pink
Rs 18,900
Rs 23,700
Sale
Anex
ANEX Garment Steamer (AG-1120)
Rs 24,260
Rs 28,400
Recently Viewed
Rs. 8,900
Rs. 12,700