-19%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-133-G
SKU: 80002688
Rs. 33,700
Rs. 41,800
Save 19%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-133-G
Type: Microwave with Grill
Grill Function: Yes
Power Consumption: 900W
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-133-G |
| Type | Microwave with Grill |
| Grill Function | Yes |
| Power Consumption | 900W |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Capacity | 30L |
| Product Color | Black & Red |
| Control Panel Color | Black & Red |
| Control Panel Type | Digital |
| Installation Type | Free Standing |
| Width | 52cm |
| Depth | 43.5cm |
| Height | 32.6cm |
| Weight | 16kg |
Dawlance Microwave Oven DW-133-G Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DW-133-G
- Type: Microwave with Grill
- Grill Function: Yes
- Power Consumption: 900W
- Voltage: 220-240V
- Frequency: 50-60Hz
- Capacity: 30L
- Product Color: Black & Red
- Control Panel Color: Black & Red
- Control Panel Type: Digital
- Installation Type: Free Standing
- Width: 52cm
- Depth: 43.5cm
- Height: 32.6cm
- Weight: 16kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sale
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-136 G
Rs 34,500
Rs 40,600
Free Delivery
Sale
Haier
Haier Microwave Oven HGL-30100
Rs 44,000
Rs 46,900
Rs. 33,700
Rs. 41,800