-31%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Mini Oven DWMO-2113-C
SKU: 80007703
Rs. 14,500
Rs. 21,100
Save 31%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DWMO-2113-C
Capacity: 21L
Voltage: 220-240V
Frequency: 50-60Hz
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DWMO-2113-C |
| Capacity | 21L |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Main Cavity | Small |
| Convection | Yes |
| Interior Light | Yes |
| Color of Product | Black |
| Control Panel Color | Black |
| Display | No Display |
| Oven Control Type | Mechanical Control |
| Product Cavity Type | Single |
| Bottom Heating Element | Yes |
| Top Heating Element | Yes |
| Standard Tray | 01 |
| Wire Rack | 01 |
| Weight | 09kg |
Dawlance Mini Oven DWMO-2113-C specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DWMO-2113-C
- Capacity: 21L
- Voltage: 220-240V
- Frequency: 50-60Hz
- Main Cavity: Small
- Convection: Yes
- Interior Light: Yes
- Color of Product: Black
- Control Panel Color: Black
- Display: No Display
- Oven Control Type: Mechanical Control
- Product Cavity Type: Single
- Bottom Heating Element: Yes
- Top Heating Element: Yes
- Standard Tray: 01
- Wire Rack: 01
- Weight: 09kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Anex
Anex Oven Toaster 3073
Rs 27,890
Rs 32,500
Sale
Westpoint
Westpoint Electric Oven WF-4500
Rs 28,900
Rs 38,900
Sale
Anex
Anex Air Fryer With Oven AG-2123
Rs 37,100
Rs 43,600
Sale
Anex
ANEX Oven Toaster 3079
Rs 35,700
Rs 41,900
Sale
Dawlance
Dawlance Oven Toaster DWOT-2515
Rs 16,220
Rs 23,200
Sale
Anex
ANEX Oven Toaster 3070
Rs 31,920
Rs 37,300
Rs. 14,500
Rs. 21,100