-13%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-388 DIGITAL SOLO
SKU: 80005255
Rs. 25,000
Rs. 28,700
Save 13%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-388
Type: Microwave
Power Consumption: 800W
Voltage: 220-240V
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-388 |
| Type | Microwave |
| Power Consumption | 800W |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Capacity | 23L |
| Product Color | Black |
| Control Panel Color | Black |
| Control Panel Type | Digital |
| Installation Type | Free Standing |
| Width | 48.5cm |
| Depth | 38.3cm |
| Height | 29.2cm |
| Weight | 13.7kg |
Dawlance Microwave Oven DW-388 DIGITAL SOLO Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: DW-388
- Type: Microwave
- Power Consumption: 800W
- Voltage: 220-240V
- Frequency: 50-60Hz
- Capacity: 23L
- Product Color: Black
- Control Panel Color: Black
- Control Panel Type: Digital
- Installation Type: Free Standing
- Width: 48.5cm
- Depth: 38.3cm
- Height: 29.2cm
- Weight: 13.7kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sale
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-136 G
Rs 34,500
Rs 40,600
Free Delivery
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Recently Viewed
Sale
Haier
Haier Microwave Oven HMW-20MX11
Rs 16,500
Rs 17,800
Sale
Philips
Philips Air Fryer (HD-9280)
Rs 49,900
Rs 68,500
Westpoint
Westpoint Juicer+Blender+Grinder WF-8823
Rs 0
Sale
Haier
Haier Microwave Oven (HMW-32300B)
Rs 36,500
Rs 38,500
Sold Out
TCL
TCL LED 43" 43S51K (Q LED)
Rs 74,005
Rs 82,000
Sale
EcoStar
Ecostar Split AC Inverter 1.5 Ton ES-18DU01GC
Rs 135,000
Rs 139,800
Rs. 25,000
Rs. 28,700