-9%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Microwave Oven DW-MD-10
SKU: 80002631
Rs. 17,000
Rs. 18,700
Save 9%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DW-MD-10
Control Panel Type: Solo Manual
Capacity: 20 Liters
Rating Power (MWO): 700 W
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DW-MD-10 |
| Control Panel Type | Solo Manual |
| Capacity | 20 Liters |
| Rating Power (MWO) | 700 W |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Timer | Up to 35 mins |
| Speed Defrost | Yes |
Dawlance Microwave Oven DW-MD-10 Specifications:
-
Brand: Dawlance
-
Model: DW-MD-10
-
Control Panel Type: Solo Manual
-
Capacity: 20 Liters
-
Rating Power (MWO): 700 W
-
Voltage: 220-240 V
-
Frequency: 50-60 Hz
-
Timer: Up to 35 mins
- Speed Defrost: Yes
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance DW-MD20 Inverter Microwave Oven 20 Ltr
Rs 22,000
Rs 26,000
Sale
Dawlance
Dawlance DW-550AF Air Fryer Oven 22 Ltr
Rs 46,000
Rs 50,000
Sold Out
PEL
PEL PMO-30BG Microwave Oven with Grill 30 Ltr
Rs 25,000
Rs 29,000
Haier
Haier HMN-32100EGB Microwave Oven with Grill 32 Ltr
Rs 28,000
Sold Out
Dawlance
Dawlance Microwave Oven DW-560 INV
Rs 52,500
Rs 67,000
Sale
Dawlance
Dawlance Built in Microwave Oven DBMO-25 IG Series
Rs 45,000
Rs 62,700
Recently Viewed
Rs. 17,000
Rs. 18,700