-49%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Oven Toaster DWMO-4215 CR
SKU: 80007375
Rs. 18,530
Rs. 36,300
Save 49%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: DWMO-4215 CR
Voltage: 220-240 V
Frequency: 50 Hz
Capacity: 45 Liters
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | DWMO-4215 CR |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 45 Liters |
| Weight | 9 Kg |
| Power | 1500 W Grill |
| Gross Volume | 500 Liters |
| Main Cavity | Medium |
| Convection | Yes |
| Interior Light | Yes |
| Oven Control Type | Mechanical Control |
| Product Cavity Control | Single |
| Cooking Functions | 6 |
| Heating Element | Top Heating Element |
| Tray | Standard Tray |
| Racks | Wire Racks |
Dawlance Oven Toaster DWMO-4215 CR Specifications:
-
Brand: Dawlance
-
Model: DWMO-4215 CR
-
Voltage: 220-240 V
-
Frequency: 50 Hz
-
Capacity: 45 Liters
-
Weight: 9 Kg
-
Power: 1500 W Grill
-
Gross Volume: 500 Liters
-
Main Cavity: Medium
-
Convection: Yes
-
Interior Light: Yes
-
Oven Control Type: Mechanical Control
-
Product Cavity Control: Single
-
Cooking Functions: 6
-
Heating Element: Top Heating Element
-
Tray: Standard Tray
- Racks: Wire Racks
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Anex
Anex Oven Toaster 3073
Rs 27,890
Rs 32,500
Sale
Dawlance
Dawlance Mini Oven DWMO-2113-C
Rs 14,500
Rs 21,100
Sale
Westpoint
Westpoint Electric Oven WF-4500
Rs 28,900
Rs 38,900
Sale
Dawlance
Dawlance Oven Toaster DWOT-2515
Rs 16,220
Rs 23,200
Sale
Anex
Anex Air Fryer With Oven AG-2123
Rs 37,100
Rs 43,600
Sale
Anex
ANEX Oven Toaster 3070
Rs 31,920
Rs 37,300
Recently Viewed
Rs. 18,530
Rs. 36,300