-5%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance REF 9149 Chrome Pro Inverter
SKU: 80010359
Rs. 75,000
Rs. 78,900
Save 5%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: 9149 Chrome Pro
Cooling Technology: Direct Cool
Product Color: Hairline Silver
Touch Display: Yes
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | 9149 Chrome Pro |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Hairline Silver |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Hidden Handle |
| Door Lock | Yes |
| Type of Shelf | Wire |
| Door LED Light-Freezer | LED on Ceiling |
| Total Shelves | 3 |
| Refrigerator Door Pockets | 2 |
| Freezer Door Pockets | 2 |
| Ice Tray | Icebox (21 pcs) |
| Egg Tray | 1 |
| Energy Class | A |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 51 cm |
| Depth (cm) | 50.5 cm |
| Height (cm) | 139.9 cm |
| Weight (Kg) | 36.08 kg |
Dawlance REF 9149 Chrome Pro (Inverter) Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: 9149 Chrome Pro
-
Cooling Technology: Direct Cool
-
Product Color: Hairline Silver
-
Touch Display: Yes
-
Freezer Position: Top
-
Handle Material: Plastic
-
Type of Handle: Hidden Handle
-
Door Lock: Yes
-
Type of Shelf: Wire
-
Door LED Light-Freezer: LED on Ceiling
-
Total Shelves: 3
-
Refrigerator Door Pockets: 2
-
Freezer Door Pockets: 2
-
Ice Tray: Icebox (21 pcs)
-
Egg Tray: 1
-
Energy Class: A
-
Climate Class: T
-
Voltage (V): 230
-
Width (cm): 51 cm
-
Depth (cm): 50.5 cm
-
Height (cm): 139.9 cm
- Weight (Kg): 36.08 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sale
Featured
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
4.5 (2)
Rs 104,000
Rs 105,000
Featured
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
5.0 (1)
Rs 97,000
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Rs 60,000
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
Rs 104,000
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Rs 86,000
Sale
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Rs 112,000
Rs 127,800
Recently Viewed
Kenwood
Kenwood Washing Machine KWM-21159 FAT
Rs 37,000
Sale
Dawlance
Dawlance Washing Machine (DW-10600 CB FL)
Rs 44,000
Rs 54,200
Sale
Dawlance
Dawlance Washing Machine (DW-6100 C)
Rs 21,000
Rs 27,600
Sale
Dawlance
Dawlance Washing Machine (DW-6580 W FL)
Rs 32,900
Rs 39,700
Sale
Dawlance
Dawlance Washing Machine (DW-7200 CB FL) Single Tub
Rs 22,000
Rs 30,200
Sale
Dawlance
Dawlance Washing Machine (DW-7200 WB FL)
Rs 20,500
Rs 28,500
Rs. 75,000
Rs. 78,900