-20%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Refrigerator 9101 SD (WHITE)
SKU: 80007943
Rs. 38,000
Rs. 47,400
Save 20%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: 9101 SD
Cooling Technology: Direct Cool
Product Color: White
Touch Display: Yes
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | 9101 SD |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | White |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Flush Handle |
| Type of Shelf | Wire |
| Door LED Light-Freezer | Yellow Bulb |
| Total Shelves | 2 |
| Refrigerator Door Pockets | 3 |
| Ice Tray | Icebox (12 pcs) |
| Energy Class | A |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 49 cm |
| Depth (cm) | 50.2 cm |
| Height (cm) | 81 cm |
| Weight (Kg) | 1 kg |
Dawlance Refrigerator 9101 SD (WHITE) Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: 9101 SD
- Cooling Technology: Direct Cool
- Product Color: White
- Touch Display: Yes
- Freezer Position: Top
- Handle Material: Plastic
- Type of Handle: Flush Handle
- Type of Shelf: Wire
- Door LED Light-Freezer: Yellow Bulb
- Total Shelves: 2
- Refrigerator Door Pockets: 3
- Ice Tray: Icebox (12 pcs)
- Energy Class: A
- Climate Class: T
- Voltage (V): 230
- Width (cm): 49 cm
- Depth (cm): 50.2 cm
- Height (cm): 81 cm
- Weight (Kg): 1 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sold Out
Kenwood
Kenwood KRF-280 VCM New Classic Refrigerator
Rs 55,000
Sale
Dawlance
Dawlance REF DMB-4467 (MiniBar)
Rs 37,000
Rs 39,200
Sale
PEL
Pel Refrigerator PRGD-1400 SD Red Blaze
Rs 55,900
Rs 58,900
Sale
Dawlance
Dawlance REF DSD-4890
Rs 44,000
Rs 47,400
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9101 SD (Silver & Black)
Rs 42,000
Rs 47,400
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9106 SD (Black & Silver)
Rs 49,000
Rs 53,400
Recently Viewed
Sale
Dawlance
Dawlance Automatic Washing Machine DWT-14711 FLT
Rs 90,000
Rs 105,400
Sale
Dawlance
Dawlance Washing Machine DW-6550 W
Rs 31,500
Rs 39,600
Sale
Anex
ANEX Juicer 76
Rs 10,540
Rs 12,300
Sale
Orient
Orient Split AC Inverter 1.5 Ton Divine
Rs 169,900
Rs 187,900
Sale
Dawlance
Dawlance Split AC Inverter 1.5 Ton DAC-Mega Flex 30
Rs 155,000
Rs 168,400
Sale
Dawlance
Dawlance REF 9149 WB Chrome Pearl Copper
Rs 66,000
Rs 71,700
Rs. 38,000
Rs. 47,400