-8%
Official Warranty
Cash on Delivery
Easy Returns
Dawlance
Order via WhatsApp
Dawlance Refrigerator 9106 SD (Black & Silver)
SKU: 80000153
Rs. 49,000
Rs. 53,400
Save 8%
COD Available
In Stock
Estimated Delivery: 3-5 business days
Rs 1,500 within Rawalpindi & Islamabad.
Other cities: contact us at checkout for shipping.
Cash on Delivery
Pay when you receive
Standard Delivery
3-5 business days
Easy Returns
Hassle-free policy
Official Warranty
Brand warranty included
Brand: Dawlance
Model: 9106 SD
Cooling Technology: Direct Cool
Product Color: Silver & Black
Touch Display: Yes
| General | |
| Brand | Dawlance |
| Model | 9106 SD |
| Cooling Technology | Direct Cool |
| Product Color | Silver & Black |
| Touch Display | Yes |
| Freezer Position | Top |
| Handle Material | Plastic |
| Type of Handle | Flush Handle |
| Type of Shelf | Wire |
| Door LED Light-Freezer | Yellow Bulb |
| Total Shelves | 3 |
| Refrigerator Door Pockets | 3 |
| Ice Tray | Icebox (12 pcs) |
| Egg Tray | 1 |
| Energy Class | A |
| Climate Class | T |
| Voltage (V) | 230 |
| Width (cm) | 52.5 cm |
| Depth (cm) | 50.2 cm |
| Height (cm) | 113.5 cm |
| Weight (Kg) | 1 kg |
Dawlance Refrigerator 9106 SD (Black & Silver) Specifications:
- Brand: Dawlance
- Model: 9106 SD
- Cooling Technology: Direct Cool
- Product Color: Silver & Black
- Touch Display: Yes
- Freezer Position: Top
- Handle Material: Plastic
- Type of Handle: Flush Handle
- Type of Shelf: Wire
- Door LED Light-Freezer: Yellow Bulb
- Total Shelves: 3
- Refrigerator Door Pockets: 3
- Ice Tray: Icebox (12 pcs)
- Egg Tray: 1
- Energy Class: A
- Climate Class: T
- Voltage (V): 230
- Width (cm): 52.5 cm
- Depth (cm): 50.2 cm
- Height (cm): 113.5 cm
- Weight (Kg): 1 kg
0
Based on 0 reviews
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Sold Out
Kenwood
Kenwood KRF-280 VCM New Classic Refrigerator
Rs 55,000
Sale
Dawlance
Dawlance REF DMB-4467 (MiniBar)
Rs 37,000
Rs 39,200
Sale
PEL
Pel Refrigerator PRGD-1400 SD Red Blaze
Rs 55,900
Rs 58,900
Sale
Dawlance
Dawlance REF DSD-4890
Rs 44,000
Rs 47,400
Sale
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9101 SD (Silver & Black)
Rs 42,000
Rs 47,400
Sale
Dawlance
DAWLANCE REF 9101 SD (METALLIC GREY)
Rs 42,500
Rs 47,400
Recently Viewed
Rs. 49,000
Rs. 53,400