-6%
Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Black (GD INV) IOT WIFI
| General | |
| Brand | Β Β Dawlance |
| Model | Β Β 91999 Avante |
| Inverter Technology | Β Β Yes |
| Nature Lock Technology | Β Β Yes |
| Vitamin Fresh Technology | Β Β Yes |
| Cooling Technology | Β Direct Cooling |
| Product Color | Β Β Silky Black |
| Touch Display | Β Yes |
| Freezer Position | Β Β Top |
| Handle Material | Β Β Plastic |
| Type of Shelf | Β Β Glass |
| Power Cool Fan | Β Β Yes |
| Door LED Light-Freezer | Β Β LED on Left Wall |
| Energy Class | Β Β A++ |
| Climate Class | Β Β T |
| Voltage | Β Β 230V |
| Width | Β Β 77.6cm |
| Depth | Β Β 65.2cm |
| Height | Β Β 177cm |
| Weight | Β Β 74kg |
Introducing the Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Black (GD INV) IOT WIFI, your perfect cooling solution for a modern and efficient kitchen. This Refrigerator/Fridge from Dawlance combines style and technology to enhance your daily life.Β
The sleek Silky Black finish complements any kitchen decor, while the advanced GD INV compressor ensures optimal cooling performance with reduced energy consumption. With IOT WIFI functionality, you can now remotely control and monitor your fridge using your smartphone, making life more convenient.Β
The spacious interior provides ample room to store groceries and fresh produce. Upgrade to the Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Black (GD INV) IOT WIFI for an exceptional cooling experience, blending innovation with timeless elegance.
Dawlance Refrigerator 91999 Avante + Silky Black (GD INV) IOT WIFI Specifications:
- Brand:Β Β Dawlance
- Model:Β Β 91999 Avante
- Inverter Technology:Β Β Yes
- Nature Lock Technology:Β Β Yes
- Vitamin Fresh Technology:Β Β Yes
- Cooling Technology:Β Direct Cooling
- Product Color:Β Β Silky Black
- Touch Display:Β Yes
- Freezer Position:Β Β Top
- Handle Material:Β Β Plastic
- Type of Shelf:Β Β Glass
- Power Cool Fan:Β Β Yes
- Door LED Light-Freezer:Β Β LED on Left Wall
- Energy Class:Β Β A++
- Climate Class:Β Β T
- Voltage:Β Β 230V
- Width:Β Β 77.6cm
- Depth:Β Β 65.2cm
- Height:Β Β 177cm
- Weight:Β Β 74kg
No reviews yet. Be the first to review this product!
Want to share your experience?
Log in to write a reviewYou May Also Like
Dawlance
Dawlance 9178 LF Avante+ GD INV Refrigerator
Haier
Haier HRF-316 IFGA Glass Door Refrigerator
Haier
Haier HRF-216 EBS E-Star Refrigerator
Dawlance
Dawlance 9193 WB Chrome Pro Refrigerator
PEL
PEL PRLP 2550 Life Pro Refrigerator
Haier
Haier Digital Inverter Refrigerator HRF-438 IFPA Purple
Recently Viewed
Canon
Canon Built in Oven BOV-519 (Electric + Gas)
Kenwood
Kenwood Split AC Inverter 1.5 Ton KES-1862s 60%
Haier
Haier AC Split Inverter 1.5 Ton HSU-18HJUV Gold
Dawlance
Dawlance Refrigerator 9193 LF Avante + Silky Black (GD INV) IOT WIFI
Super Asia
Super Asia Electric Geyser MEH-30 Mega Series
Kenwood